Obniżone zużycie paliwa
Actros F

Obniżone zużycie paliwa

Im niższe zużycie paliwa, tym niższe koszty całkowite.

Im niższe zużycie, tym niższe koszty całkowite pojazdu ciężarowego, w szczególności w transporcie dalekobieżnym i ciężkim transporcie dystrybucyjnym. Dlatego też również w przypadku Actrosa F zrobiliśmy wszystko, aby już standardowo jeszcze bardziej obniżyć zużycie paliwa.

Doskonała aerodynamika Actrosa F zapewnia wyjątkowo niski opór powietrza i tym samym niskie zużycie.4003

Zestawienie korzyści.

  • Oszczędne, niezawodne silniki Euro VI w dwóch klasach pojemności skokowej.
  • Precyzyjnie zestrojone konfiguracje układu napędowego z 12-stopniowym automatycznym systemem przełączania biegów i zoptymalizowanym przełożeniem osi
  • Paliwooszczędne programy jazdy
  • Doskonała aerodynamika
  • Zmniejszające zużycie paliwa odbiorniki dodatkowe

Oszczędzanie, które sprawia wszystkim przyjemność: dzięki trzeciej generacji silnika OM 471 z opracowanym na nowo układem spalania i nową zintegrowaną strategią kontroli emisji spalin ciężarówka zyskuje ulepszony napęd. Dwie turbosprężarki dostosowane do konkretnego zastosowania poprawiają osiągi.

Nowa, zoptymalizowana pod kątem zużycia paliwa turbosprężarka zasilana spalinami dla dolnych i średnich poziomów mocy silnika OM 471 trzeciej generacji umożliwia oszczędność paliwa w porównaniu z poprzednimi modelami. Zastosowane w silniku rozwiązania w zakresie zużycia paliwa przynoszą korzyści również w górnych poziomach mocy – do 4% w porównaniu z poprzednim silnikiem – w połączeniu z turbosprężarką o zoptymalizowanej wydajności. Dzięki mniejszemu zużyciu paliwa w wariancie 350 kW (476 KM) i na życzenie w wariancie 330 kW (450 KM) zmniejszają się nie tylko koszty, lecz również emisja CO₂.

Content om471

Oszczędne silniki Euro VI dostępne są w dwóch klasach pojemności skokowej od 10,7 l do 15,6 l i łącznie osiemnastu klasach mocy od 240 kW (326 KM) do 390 kW (530 KM).

Układ recyrkulacji spalin:
Chłodzony układ recyrkulacji spalin zmniejsza ilość tlenków azotu i cząstek stałych już podczas spalania paliwa.

Filtr cząstek stałych:
Zamknięty filtr cząstek stałych niemal całkowicie uniemożliwia emisję cząstek. Płyn AdBlue® jest wtryskiwany w strumień spalin przez udoskonaloną jednostkę dozującą, bez użycia sprężonego powietrza.

Wszystkie silniki Euro VI wyróżniają się niskim zużyciem paliwa. Do tego przyczyniają się także zmniejszające zużycie paliwa programy jazdy, zoptymalizowane przełożenie osi tylnej oraz Predictive Powertrain Control1. Swój udział mają tutaj też inteligentne odbiorniki dodatkowe i dopracowana aerodynamika.

Standardowe wyposażenie Actrosa F obejmuje programy jazdy economy i power. Program ten jest przystosowany do eksploatacji w transporcie dalekobieżnym i jeszcze bardziej zwiększa wydajność. Inny dodatkowy program jazdy power umożliwia sięgnięcie w każdej chwili, na przykład na wzniesieniach, po maksymalną moc. Opcjonalnie zamiast powyższych programów do dyspozycji jest program fire oraz program fleet, specjalnie przygotowany pod względem maksymalnych prędkości oraz charakterystyki przełączania biegów.

Funkcja Eco-Support1054 w formie analizy graficznej daje kierowcy cenną informację zwrotną, dotyczącą ekonomiczności jego stylu jazdy. Uwzględniane są takie aspekty jak przyspieszanie, hamowanie, równomierność oraz toczenie.

W górę