Obniżone zużycie paliwa
Arocs

Obniżone zużycie paliwa

Im niższe zużycie paliwa, tym niższe koszty całkowite.

Arocs spełnia wszystkie warunki, aby ekonomiczna jazda nie pozostała tylko teorią, lecz by w pełni wykorzystać potencjał oszczędności.

Wszystkie silniki spełniające wymogi normy Euro VI wyróżniają się niskim zużyciem. Do niskiego zużycia paliwa przyczyniają się również paliwooszczędne programy jazdy, zoptymalizowane przełożenie osi tylnej252, kamera w lusterku MirrorCam1, 271, 287 oraz dostępny seryjnie, udoskonalony system Predictive Powertrain Control. Swój udział mają tutaj też inteligentne odbiorniki dodatkowe i dopracowana aerodynamika. Wszystkie te rozwiązania umożliwiają – w porównaniu z poprzednikiem – oszczędności paliwa na autostradach i drogach krajowych.

Zestawienie korzyści.

  • Pełne spektrum silników Euro VI: cztery klasy pojemności skokowej, 18 klas mocy od 175 kW (238 KM) do 460 kW (625 KM)
  • Niskie zużycie paliwa dzięki oszczędnym, wydajnym silnikom oraz krótkim czasom przełączania biegów
  • System predykcyjnego sterowania układem napędowym Predictive Powertrain Control w celu zmniejszenia zużycia
  • Przełożenia tylnej osi i skrzynie biegów dopasowane do zadań transportowych
  • Zmniejszające zużycie paliwa podzespoły pomocnicze
  • Dopracowana aerodynamika

Oszczędzanie, które sprawia wszystkim przyjemność: dzięki trzeciej generacji silnika OM 471 z opracowanym na nowo układem spalania i nową zintegrowaną strategią kontroli emisji spalin ciężarówka zyskuje ulepszony napęd. Dwie turbosprężarki dostosowane do konkretnego zastosowania poprawiają osiągi.

Nowa, zoptymalizowana pod kątem zużycia paliwa turbosprężarka zasilana spalinami dla dolnych i średnich poziomów mocy silnika OM 471 trzeciej generacji umożliwia oszczędność paliwa w porównaniu z poprzednimi modelami. Zastosowane w silniku rozwiązania w zakresie zużycia paliwa w połączeniu z turbosprężarką zasilaną spalinami o zoptymalizowanej wydajności przynoszą korzyści również w górnych poziomach mocy. Mniejsze zużycie paliwa oznacza nie tylko niższe koszty, lecz również emisję CO₂.

Do niskiego zużycia paliwa przyczynia się również duży wybór zoptymalizowanych eksploatacyjnie przełożeń tylnej osi i skrzyń biegów. Obniżeniu zużycia paliwa sprzyjają ponadto krótkie czasy przełączania biegów, oszczędne podzespoły, jak na przykład układ sterowania sprężonym powietrzem z regulacją w zależności od potrzeb i regulowana pompa wspomagania układu kierowniczego.

Content om471

Oszczędne silniki Euro VI dostępne są w czterech klasach pojemności skokowej od 7,7 l do 15,6 l i łącznie osiemnastu klasach mocy od 175 kW (238 KM) do 460 kW (625 KM).

Układ recyrkulacji spalin:
Chłodzony układ recyrkulacji spalin zmniejsza ilość tlenków azotu i cząstek stałych już podczas spalania paliwa.

Filtr cząstek stałych:
Zamknięty filtr cząstek stałych niemal całkowicie uniemożliwia emisję cząstek. Płyn AdBlue® jest wtryskiwany w strumień spalin przez udoskonaloną jednostkę dozującą, bez użycia sprężonego powietrza.

Pracujący bez zużycia napęd Hydraulic Auxiliary Drive łączy zalety napędu na wszystkie koła i napędu klasycznego. Zapewnia w razie potrzeby dodatkową trakcję – i nie ma istotnego znaczenia na długich trasach. Hydraulic Auxiliary Drive jest lżejszy odpowiednio nawet o 350 lub 500 kilogramów od dołączanego lub stałego napędu na wszystkie koła. Ponadto w jego przypadku nie ma współbieżnej osi napędowej. To daje zmniejszenie zużycia paliwa odpowiednio nawet o sześć lub osiem procent w stosunku do dołączanego i stałego napędu na wszystkie koła.

Arocsa oferujemy z silnikami Euro VI w czterech klasach pojemności skokowej i osiemnastu klasach mocy – od 175 kW (238 KM) do 460 kW (625 KM).

Konstrukcja Arocsa została zoptymalizowana w najdrobniejszych szczegółach, aby zmniejszyć opór powietrza. Począwszy od zderzaka, poprzez powłoki krawędzi, a na dachu skończywszy – wszystkie elementy przyczyniają się do obniżenia oporu powietrza, a tym samym do zmniejszenia zużycia paliwa. Ponadto opcjonalna kamera w lusterku MirrorCam1, 271, 287 w modelu Arocs zmniejsza zużycie paliwa nawet o 1,3% w porównaniu z lusterkami tradycyjnymi. Kolejny potencjał oszczędności stanowią dostępne na życzenie elementy aerodynamiczne oraz opcjonalny układ kontroli ciśnienia w ogumieniu.

W górę