Najwyższe bezpieczeństwo
Arocs

Najwyższe bezpieczeństwo

Innowacyjne systemy wspomagania zwiększające bezpieczeństwo podczas jazdy.

Bezpiecznie do celu – przy wsparciu innowacyjnych systemów wspomagających kierowcę do zwiększania poziomu bezpieczeństwa jazdy, jak np. montowany standardowo Active Brake Assist 5285, 287, kierowca jest aktywnie odciążany, pojazd i ładunek są chronione, a wydajność wzrasta. W każdej trasie.

Nadzwyczaj bezpieczne samochody ciężarowe są nie tylko dobrą wiadomością dla wszystkich uczestników ruchu. Są one także wydajniejsze. Albowiem rzadziej ulegają wypadkom oraz wspierają kierowcę i odciążają go. Dlatego od ponad 45 lat wkładamy całe swoje doświadczenie w rozwój innowacyjnych systemów wspomagania.

Zestawienie korzyści.

  • Obszerne seryjne wyposażenie bezpieczeństwa z Active Brake Assist 5285, 287, systemem stabilizującym jazdę, asystentem utrzymania pasa ruchu285, 287 i asystentem wspomagania koncentracji65, 287
  • System automatycznego utrzymywania odległości98, 287 z funkcją Stop-and-go, asystent skrętu248, 2020, 287/Active Sideguard Assist248, 287, asystent rozpoznawania znaków drogowych256, 287, elektroniczny hamulec postojowy, system stabilizujący jazdę przyczepy245, 246, 287
  • MirrorCam1, 271, 287 dla lepszej widoczności i wyższego poziomu bezpieczeństwa
  • Dodatkowe bezpieczeństwo dzięki automatycznym światłom dziennym LED, reflektorom głównym LED1, lampom tylnym LED1, światłom mijania z funkcją doświetlania skrętu1, reflektorom przeciwmgielnym1 i oświetleniu Follow-me-Home
Content Arocs mirrorcam

Dostępne dla Arocsa.

Arocs jest wyposażony w zaawansowaną, aerodynamiczną kamerę MirrorCam1, 271, 287. Pozwala ona zaoszczędzić do 1,3% paliwa w porównaniu z konwencjonalnymi lusterkami i zapewnia lepszą widoczność w obszarze słupków A i do tyłu – zwłaszcza w trudnych warunkach oświetleniowych. Ponadto kamera MirrorCam1, 271, 287 dzięki cyfrowemu przesuwaniu obrazu z kamer podczas manewrowania, skręcania i zmiany pasa ruchu sprawia, że istotny obszar zawsze pozostaje w polu widzenia kierowcy.

Ten system kamer składa się z dwóch składanych kamer cyfrowych o wysokiej rozdzielczości, zamontowanych na górnej ramie dachowej. Obraz z nich jest przekazywany na dwa kolorowe wyświetlacze o przekątnej 15,2''/38,6 cm, umieszczone przy słupkach A. Po uruchomieniu kierunkowskazu przy prędkości pojazdu przekraczającej 30 km/h na danym wyświetlaczu ukazują się kolorowe linie pomocnicze i dystansowe, które pomagają kierowcy lepiej oceniać ruch za pojazdem podczas włączania się do ruchu i zjazdu z pasa ruchu, czy podczas skręcania.

Opcjonalny system wspomagania wspiera kierowcę w rozpoznawaniu określonych znaków drogowych w czasie rzeczywistym, pokazuje mu do dwóch z nich na zintegrowanej tablicy wskaźników, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo. Ponadto informuje on kierowcę na przykład w sytuacjach przekroczenia dozwolonej prędkości.

Obok ograniczeń prędkości, zakazów wyprzedzania i znaków je znoszących, asystent rozpoznaje także znaki/tablice ostrzegawcze.

Content verkehrszeichenassistent

System wspomagający kierowcę rozpoznaje w odpowiednich warunkach określone znaki drogowe w czasie rzeczywistym, pokazuje dwa najważniejsze z nich na zintegrowanej tablicy wskaźników i w ten sposób przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy.

Piąta generacja tego systemu wspomaga kierowcę, w optymalnych warunkach i w granicach systemu wykonując całkowite hamowanie przed nieruchomymi i ruchomymi obiektami oraz hamowanie częściowe bądź całkowite przed poruszającymi się pieszymi, co pozwala na złagodzenie wypadku lub jego uniknięcie.

Dowiedz się więcej na temat systemu Active Brake Assist:

Content greater safety 02

Najnowsza generacja aktywnego asystenta układu hamowania jeszcze bardziej przyczynia się do zmniejszenia liczby wypadków.

Dostępne dla Arocsa.

Wyposażenie może się różnić w zależności od wybranego typu pojazdu i konfiguracji.

W górę