Komfort pracy i jazdy
Actros L

Komfort pracy i jazdy

Efekt najlepszej możliwej ergonomii i innowacyjnej technologii.

Komfort jazdy i komfort pracy to w ciężarówce znacznie więcej niż luksus. To nasza odpowiedź na rosnące wymagania w transporcie dalekobieżnym i ciężkim transporcie dystrybucyjnym, gwarantująca przyjemne warunki pracy i jazdy.

Nowoczesne, ergonomiczne, praktyczne, motywujące do pracy, a także zwiększające jej wydajność. Kierowca czy przedsiębiorca – jednego jesteśmy pewni: stanowisko pracy w Actrosie L z pewnością zachwyca. Oferuje kierowcy najlepsze warunki pracy i jazdy. A dzięki inteligentnej komunikacji z centralą i powiązaniu z procesami logistycznymi jeszcze bardziej zwiększa wydajność.

Zestawienie korzyści.

 • Zwiększony komfort dzięki kamerze w lusterku MirrorCam271, 287, elektronicznemu hamulcowi postojowemu i Multimedia Cockpit, interactive
 • System Active Drive Assist 2287, 248, 284, dostępny na życzenie do określonych wariantów Actrosa, aktywnie odciąża kierowcę i zwiększa bezpieczeństwo jazdy.
 • Łatwa obsługa najróżniejszych funkcji pojazdu i zabudowy za pomocą Multi-Touch-Display262
 • Nawigacja Mercedes-Benz Truck262, 244 i asystent rozpoznawania znaków drogowych287, 262, 244
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image

Multimedia Cockpit, interactive.

Interaktywny kokpit multimedialny stanowi rozszerzenie kokpitu multimedialnego. Pierwszy wyświetlacz ma tutaj wielkość 30,5 cm (12,3") i umożliwia wybór między dwoma układami ekranu. Interaktywny kokpit multimedialny obejmuje ponadto system nawigacyjny, asystenta rozpoznawania znaków drogowych oraz Remote Online do sterowania różnymi funkcjami pojazdu za pomocą smartfona.

Detail Zoom image

Kierownica wielofunkcyjna z przyciskami Touch Control Buttons262.

Kierownica wielofunkcyjna z przyciskami dotykowymi Touch Control262 poprawia komfort pracy i obsługi.

Detail Zoom image

Przycisk start/stop silnika.

Aby uruchomić silnik za pomocą przycisku start/stop, kluczyk komfortowy nie jest potrzebny – wystarczy, że znajduje się w kabinie kierowcy.

Detail Zoom image

Elektroniczny hamulec postojowy z funkcją HOLD.

Elektroniczny hamulec postojowy z funkcją HOLD łączy prostszą obsługę, większy komfort i wyższe bezpieczeństwo.

Detail Zoom image

System nagłaśniający.

Pierwszorzędne brzmienie und optymalny dźwięk dookólny w kabinie kierowcy. System nagłaśniający składa się w sumie z 7 + 1 głośników i oferuje pełne doznania dźwiękowe w formacie Dolby-Digital-5.1 oraz odtwarzanie niskich tonów w zakresie już od 20 Hz. W porównaniu do głośników szerokopasmowych, głośniki nisko- i średniotonowe charakteryzują się lepszym odtwarzaniem tonów wysokich oraz niskich (basów).

Detail Zoom image

System nawigacyjny i asystent rozpoznawania znaków drogowych287, 244, 262.

W połączeniu z nawigacją do samochodów ciężarowych, obejmującą dostosowaną do ciężarówek funkcję dynamicznego prowadzenia po trasie oraz Live Traffic Information, standardowo dostępny jest asystent rozpoznawania znaków drogowych. Dane mapy są przedstawiane na drugim ekranie wielodotykowym.

W celu zapewnienia wysokiego komfortu jazdy, pracy i obsługi Actros L został wyposażony w innowacyjny, interaktywny kokpit multimedialny. Kolorowy wyświetlacz o dużej rozdzielczości (30,5 cm/12,3'') zastępuje tradycyjną zintegrowaną tablicę wskaźników, zapewniając przejrzystą prezentację wszystkich informacji dot. jazdy i pojazdu. Uzupełnieniem jest Multi-Touch-Display (26 cm/10,25'') umieszczony na desce rozdzielczej po prawej stronie.

Zestawienie korzyści.

 • Zintegrowany system radiowy i informacyjno-rozrywkowy, na życzenie radio DAB/DAB+ (Digital Audio Broadcasting) i system nagłaśniający.
 • Opcjonalny system komfortowego telefonowania z bezprzewodowym ładowaniem262
 • Nowy kluczyk i system komfortowego zamykania pojazdu
 • Remote Online i aplikacja Remote Truck do obsługi wielu funkcji pojazdu za pomocą smartfona
 • Kluczyk wielofunkcyjny1
 • Opcjonalne aplikacje Fleetboard244, 262 do łatwiejszej obsługi i większego komfortu pracy

Wszystkie ilustracje są przykładowe i mogą się różnić od zamawianych konfiguracji. Zmiany zastrzeżone.

Remote Online umożliwia połączenie urządzenia mobilnego, na przykład smartfona kierowcy, z siecią pokładową pojazdu.

Za pomocą odpowiedniej aplikacji Remote Truck kierowca może sprawdzać i obsługiwać, nawet z odległości 25 metrów, najróżniejsze funkcje pojazdu: od poziomu paliwa w zbiorniku przez ciśnienie powietrza w oponach po ustawienia radia i oświetlenie wnętrza.

Content working drive comfort 12

 

Actros L jest standardowo wyposażony w zintegrowany system radiowy i informacyjno-rozrywkowy. Na życzenie dostępne jest ponadto radio cyfrowe z technologią DAB+ (Digital Audio Broadcasting). Integrację urządzeń zewnętrznych umożliwia wiele opcji połączeń.

Content working drive comfort 07

Indukcyjny uchwyt do telefonu komórkowego jest obecnie niedostępny.

 

 

 

Cyfrowy odbiornik umożliwia odbieranie nie tylko tradycyjnych programów radiowych, ale także cyfrowych programów emitowanych naziemnie i zgodnych ze standardami DAB i DAB+. Zależnie od kraju do dyspozycji jest dzięki temu duży wybór innych stacji w jakości CD. Kolejne zalety to doskonały odbiór oraz cenne informacje dodatkowe, na przykład dotyczące programu radiowego.

System Multimedia Radio Touch z kolorowym wyświetlaczem o przekątnej 17,7 cm jest intuicyjny w obsłudze za pomocą ekranu dotykowego i oferuje wiele funkcji komfortowych. Są wśród nich między innymi interfejs Bluetooth umożliwiający telefonowanie w trybie głośnomówiącym i streaming audio oraz funkcja komfortowego dostępu do treści przechowywanych na smartfonie poprzez Apple CarPlay i MirrorLink.

Fleetboard oferuje indywidualne rozwiązania telematyczne, przyczyniające się do obniżenia kosztów, a jednocześnie zwiększenia wydajności. Aby wykorzystać całe spektrum usług Fleetboard, do dyspozycji dajemy zarówno rozwiązania desktopowe/klienckie jak i różne aplikacje na systemy Android i iOS.

Dowiedz się więcej o aplikacjach Fleetboard Apps i znajdź odpowiednie rozwiązania, które pozwolą Ci obniżyć koszty i zwiększyć wydajność.

Komfortowy fotel amortyzowany4 posiada nowy wzór i można go ustawiać w sposób indywidualny i ergonomiczny. Pneumatyczna regulacja wysokości, nachylenia i głębokości siedziska, obniżana skrzynia fotela dla jeszcze większego zakresu regulacji oraz zintegrowane zagłówki to kolejne zalety komfortowego fotela amortyzowanego. Do tego dochodzi 3-punktowy automatyczny pas bezpieczeństwa z regulacją wysokości oraz ogrzewanie fotela.

Także opcjonalnie dostępny pneumatycznie amortyzowany i klimatyzowany fotel kierowcy obity jest nowym, doskonale wyglądającym materiałem. Jak w przypadku komfortowego fotela amortyzowanego, skrzynia fotela jest opuszczona dla uzyskania większego zakresu regulacji. To zapewnia wygodne siedzenie i duży komfort. Aktywny system wentylacji w oparciu i powierzchni siedziska amortyzowanego fotela klimatyzowanego zmniejsza ciepło i wilgotność powstające podczas siedzenia. Liczne indywidualne możliwości regulacji oraz zintegrowany podłokietnik i ogrzewanie zapewniają wyjątkowo ergonomiczne warunki.

Actros l working drive comfort seats

 

 

 

 

Content working drive comfort seats 02
Content working drive comfort seats 03

Układ ogrzewania i klimatyzacji odznacza się spontanicznym czasem reakcji i umożliwia wentylację bez przeciągów. Nowa izolacja akustyczna i termiczna wyraźnie zwiększa komfort podczas jazdy i odpoczynku.

Zestawienie korzyści.

 • Innowacyjny układ ogrzewania i klimatyzacji z funkcją regulacji ilości powietrza oraz wykorzystywaniem ciepła resztkowego
 • Klimatyzacja automatyczna1 i klimatyzacja postojowa1 zwiększające komfort
 • Innowacyjny układ wykorzystania ciepła resztkowego
 • Dostępne opcjonalnie wodne ogrzewanie dodatkowe204 silnika i/lub kabiny218

Przekonaj się na własnej skórze o komforcie pracy i jazdy Actros L. Znajdź dealera w swojej okolicy i zasięgnij niezobowiązującej porady.

MBTO content finance leasing 03

Prezentowane ilustracje są jedynie przykładowe i nie odzwierciedlają rzeczywistego, aktualnego stanu oryginalnych pojazdów. Więcej informacji udzieli Państwu najbliższy dealer Mercedes-Benz Truck.

W górę