Komfort
Actros

Komfort

Nowy wymiar komfortu.

Komfort sprzyja produktywności kierowcy i zapobiega jego zmęczeniu. Oba te elementy są niezbędne zwłaszcza w transporcie dalekobieżnym, dlatego w Actrosie dużą wagę przykłada się do swobody ruchów i atmosfery. Harmonijne wkomponowanie w warunki praktycznej codziennej pracy kierowcy.

Content interieurdesign 23

Zestawienie korzyści.

  • Szlachetny, atrakcyjny design wnętrza z wyraźnym rozdzieleniem miejsca pracy i przestrzeni mieszkalnej
  • Przyjemna atmosfera dzięki koncepcji oświetlenia wewnętrznego z optymalnym oświetleniem kabiny kierowcy
  • Oświetlenie Ambiente z diodami LED1 i oświetlenie Ambiente z diodami LED, praca i odpoczynek1 w celu szczególnie przyjemnego oświetlania kabiny i lepszej orientacji podczas odpoczynku czy jazdy nocą
  • Koncepcja wnętrza StyleLine1 i TrendLine1

Doskonały komfort jazdy, pracy i odpoczynku: Projektując kabiny, w centrum uwagi stawiamy przede wszystkim kierowcę. Od wyboru koloru, który zapewnia przyjazny nastrój i przyjemną atmosferę wnętrza, aż po koncepcję oświetlenia wnętrza – wszystko po to, aby ułatwić pracę i sprawić, aby pobyt w pojeździe podczas przerw w pracy był możliwie najprzyjemniejszy i pozwalał na odpoczynek.

Ten, kto pracuje w transporcie dalekobieżnym, a we własnej ciężarówce spędza tyle czasu co w domu, potrzebuje wyjątkowo wysokiego komfortu związanego ze spaniem i mieszkaniem w kabinie. Dzięki komfortowym łóżkom Actros zapewnia jedno i drugie.

Content living sleeping comfort 03

Lusterko do golenia. Lusterko umieszczone jest w schowku po stronie pasażera nad szybą przednią i może być w razie potrzeby zawieszone (za pomocą haczyka z tyłu lusterka) lub postawione.

Content living sleeping comfort 05

Materace. 7-strefowy komfortowy materac z zimnej pianki umożliwia relaksujący sen. Jeszcze wygodniejszy jest oferowany na życzenie wielostrefowy materac PremiumComfort, dostępny zarówno na łóżko górne, jak i dolne.

Content stowage facilities 02

Dostępny w wyposażeniu dodatkowym składany stolik jest zintegrowany w desce rozdzielczej. Można go szybko rozkładać i chować – np. do jedzenia lub pracy.

Zaawansowana koncepcja przechowywania przedmiotów w Actrosie obejmuje oprócz półek i schowków także kilka możliwości integracji szuflad, na przykład pod deską rozdzielczą lub pod łóżkiem – w zależności od kabiny kierowcy w tym miejscu także w formie lodówki.

Actros jest standardowo wyposażony w zintegrowany system radiowy i informacyjno-rozrywkowy. Na życzenie dostępne jest ponadto radio cyfrowe z technologią DAB+ (Digital Audio Broadcasting). Integrację urządzeń zewnętrznych umożliwia wiele opcji połączeń.

Content Actros comfort radio navi

Indukcyjny uchwyt do telefonu komórkowego jest obecnie niedostępny.

W połączeniu z nawigacją do samochodów ciężarowych, obejmującą dostosowaną do ciężarówek funkcję dynamicznego prowadzenia po trasie oraz Live Traffic Information, standardowo dostępny jest asystent rozpoznawania znaków drogowych. Dane mapy są przedstawiane na drugim ekranie wielodotykowym.

W połączeniu z ClassicCockpit radio multimedialne z kolorowym wyświetlaczem 17,7 cm można obsługiwać intuicyjnie za pomocą ekranu dotykowego. Radio to oferuje także liczne funkcje komfortowe. Należą do nich między innymi interfejs Bluetooth umożliwiający telefonowanie w trybie głośnomówiącym i strumieniowanie audio oraz funkcja komfortowego dostępu do treści przechowywanych na smartfonie przez Apple CarPlay i MirrorLink.

Aby zapewnić łatwiejszą obsługę oraz lepszą jakość rozmów, można wyposażyć Actrosa w system komfortowego telefonowania Plus oraz indukcyjną stację dokującą. Doskonałą jakość transmisji zapewniają przy tym zewnętrzna antena telefonu oraz zintegrowany zestaw głośnomówiący przez Dual Bluetooth, umożliwiający podłączenie nawet dwóch telefonów komórkowych. Bezprzewodowe ładowanie smartfonów o przekątnej do 6'' (15,2 cm) odbywa się za pomocą indukcyjnej stacji dokującej.

Cyfrowy odbiornik umożliwia odbieranie nie tylko tradycyjnych programów radiowych, ale także cyfrowych programów emitowanych naziemnie i zgodnych ze standardami DAB i DAB+. Zależnie od kraju do dyspozycji jest dzięki temu duży wybór innych stacji w jakości CD. Kolejne zalety to doskonały odbiór oraz cenne informacje dodatkowe, na przykład dotyczące programu radiowego.

Teaser highlights

Zestawienie korzyści.

  • Osiem wariantów kabiny kierowcy do eksploatacji w transporcie dalekobieżnym i ciężkim transporcie dystrybucyjnym
  • Charakterystyczny wygląd zewnętrzny, koncepcja oświetlenia i udoskonalona aerodynamika
  • Niepowtarzalne zaznaczenie świateł, na życzenie automatyczne światła mijania z funkcją doświetlania skrętu, światła dzienne LED i światła tylne LED
  • MirrorCam271, 287 dla jeszcze większej redukcji zużycia paliwa
  • Na życzenie pakiet wyposażenia ExtraLine, zapewniający jeszcze bardziej wyrazisty, indywidualny wizerunek pojazdu
W górę