Na co kierowcy zwrócili uwagę ?
Jazda bez odczuwalnych przerw w przepływie siły napędowej podczas przełączania biegów, zarówno na drogach europejskich, krajowych i autostradach o zróżnicowanej topografii. Kierowcy fascynowali się spokojną charakterystyką jazdy. Taki efekt osiągnięto dzięki zamontowaniu dwóch silników elektrycznych, które zapewniały ten sam wysoki moment obrotowy w całym zakresie prędkości obrotowej.
Elektryczny Actros 300 imponował wysoką dynamiką przyspieszenia, która była zauważalna w każdej sytuacji drogowej. Rekuperacja pozwalała na zwiększenie zasięgu i cichą jazdą. Jadąc z przeciętną prędkością 80 km/h, można było również łatwo prześledzić, jak ciągnik siodłowy eActros 300 wykorzystuje swoją energię do rekuperacji, zwiększając w ten sposób zasięg.
Nawet w temperaturach poniżej zera kabina rozgrzewała się stosunkowo szybko.
Zespoły z dwóch pojazdów robiły przerwy na ładowanie akumulatorów średnio trzy razy dziennie na publicznych stacjach ładowania prądem stałym. Warto zaznaczyć, że pojazd był wstępnie klimatyzowany przy stacji ładowania, aby nie zużywać zbyt wiele energii z akumulatorów, a tym samym nie zmniejszać zasięgu,
eActros 300 bez trudu radził sobie podczas różnych warunków pogodowych pogody, w tym ze śniegiem, mrozem i wichurą. Sprawdziły się przy tym zainstalowane w nim systemy asystujące kierowcy, a także MirrorCam drugiej generacji.